Tarptautinius renginius į Vilnių siekiančios prikviesti įstaigos nuo šiol turės tam vieną pažangiausių technologinių įrankių Europoje. Vilniaus plėtros agentūra „Go Vilnius“ į skaitmeninę erdvę perkelia įvairių mieste esančių erdvių 3D modelius, kuriais bus galima dalintis su į Lietuvą šiuo metu negalinčiais atvykti užsienio renginių organizatoriais. Tai leis siūlyti savo paslaugas net ir be fizinių apžiūrų.
Tarptautinės konferencijos ir kiti renginiai sudaro itin didelę viešbučių, mokslo įstaigų ir kitų erdvių pajamų dalį. Tačiau šiuo metu planuoti net ir tolimoje ateityje vyksiančius renginius sudėtingiau, nes renginių organizatoriai negali atvykti apžiūrėti jiems tinkamų erdvių. Šį procesą palengvins virtualioje erdvėje atsiradę populiariausių Vilniaus renginių erdvių modeliai. Juose galima ne tik virtualiai pasivaikščioti ir apžiūrėti patalpas iš skirtingų kampų, bet ir išsimatuoti reikalingus atstumus.
Pasak „Go Vilnius“ direktorės Ingos Romanovskienės, kol galimybės keliauti pasaulyje išlieka ribotos, virtualūs erdvių turai bus ypač svarbus pardavimų įrankis, kuriuo laisvai naudotis galės tiek visos projekte dalyvaujančios įstaigos, tiek renginių organizatoriai ar renginius aptarnaujančios įmonės. Tačiau net ir kelionių ritmui grįžus į pastovų, įrankis leis tam tikrus sprendimus priimti efektyviau.
„Nors šiuo metu didesni renginiai dar nevyksta, būtent dabar būtina pildyti kalendorius ateities konferencijomis, kad rinkai atsigavus kuo daugiau jų sugrįžtų į Vilnių. Tam labai svarbu, kad net ir negalėdami gyvai atvykti į miestą, renginių organizatoriai galėtų susidaryti kuo išsamesnį vaizdą apie jame esančias galimybes. Naujasis skaitmeninis įrankis taip pat svarbus ir kaip puiki miesto technologinės pažangos iliustracija, leidžianti stiprinti Vilniaus konkurencingumą tarptautinių renginių rinkoje“, – sako „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.
„Hilton“, „Marriott“ ir kitų žymių prekės ženklų viešbučių valdymo grupei „Apex Alliance Hotel Management“ vadovaujantis Gerhard Erasmus tikina, kad šiuo laikotarpiu viešbučių erdvių skaitmeninimo procesas yra itin aktualus, nes užsakovų poreikiai ir elgsena labai greitai pakito.
„Tokie inovatyvūs bei sklandžią vartotojo patirtį pardavimo metu užtikrinantys įrankiai stiprina mūsų viešbučių konkurencinį pranašumą tarptautinėje rinkoje ir leidžia išsamiai supažindinti su mūsų erdvėmis kiekvienam užsakovui individualiai įsivertinant jiems aktualius techninius aspektus – erdvių išdėstymą, interjerą, techninius sprendimus ir pan. Netolimoje ateityje viešbučių procesų skaitmeninimas įgis dar didesnį pagreitį, tad dabar itin svarbu būti žingsniu priekyje“, – sako G. Erasmus.
Pasak konferencijų organizavimo agentūros „Seven Tips“ vadovės Jurgitos Jurkonės, renginių erdvių 3D modeliai svarbūs ne tik viešbučių ir kitų erdvių valdytojams ar organizatoriams, bet ir suteiks naujų galimybių verslo bei mokslo renginių dalyviams: „Pavyzdžiui, parodos dalyviai matydami erdves, galės aiškiau planuoti savo dalyvavimą parodose – ši galimybė jiems bus visiškai nauja.“
Iki vasaros vidurio numatoma suskaitmeninti 35 konferencijoms ir kitiems renginiams tinkamas erdves, įtraukiant viešbučius, mokslo, meno įstaigas, muziejus. Tarp skaitmenizacijai ruošiamų erdvių – Valdovų rūmai, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Vilniaus Tech parkas, VU Gyvybės mokslų centras ir kitos mokslo, verslo, kultūros renginiams tinkamos vietos. Vėliau projektas bus tęsiamas, papildant jį naujomis erdvėmis. Skaitmenizavimo darbai atliekami agentūros „Go Vilnius“ iniciatyva, taip siekiant padėti atsigauti vienam labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių sektorių ir stiprinti miesto konkurencingumą.
Patalpas galima apžiūrėti keliomis dimensijomis – tiek pasivaikštant po 3D formatu atvaizduotas erdves, tiek matant bendrą vaizdą iš viršaus, leidžiantį įsivertinti aukštų planus ir planuoti renginio logistines detales. Renginių, ypač konferencijų, organizatoriams itin svarbi funkcija – galimybė erdvėje matuoti atstumus. Tai ne tik leidžia įvertinti erdvę pirmą kartą ją apžiūrint, bet svarbu ir renginio planavimui jau gerokai įsibėgėjus: kaskart norint pasitikrinti tam tikras renginio išdėstymo detales, nebūtina dėl to fiziškai vykti į vietą.
Pirmieji 3D erdvių pavyzdžiai: