Rokiškio  dvaro rūmuose ( krašto muziejuje) lapkričio 8 dieną 16.30 val. atidaroma Lietuvos   kulinarinio paveldo muziejaus ekspozicija “Arbata, kava ir ne tik….“ Paroda  skirta  projektui „Rokiškis -Lietuvos  kultūros sostinė  2019“

      Joje  eksponuojama  dalis Lietuvos kulinarinio paveldo muziejaus 17-20 a.  eksponatų – 500 . Tai  ir paveikslai kulinarine tema,  arbatos ir kavos ceremonijoms skirti sidabriniai stalo įrankiai ir indai, porcelianiniai servizai, lėkštės, puodeliai, įvairiausio dydžio ir formos samovarai, rankinės kavamalės, virduliai,  arbatinukai, grafinai, bokalai, butelių atidarytuvai, stiklinių laikikliai, kulinarinės knygos.

      Pats rečiausias, 2006 m. pagal  specialų Lietuvos Respublikos Prezidento Kanceliarijos užsakymą, Liuksemburge pagamintas bei „Jiesios“ meistrų, Lietuvos Respublikos Prezidento herbu dekoruotas kaulo porceliano indų servizas. Iš jo iškilminguose priėmimuose vaišinosi Jungtinės Karalistės Karalienė Elžbieta II ir Edinburgo Hercogas Filipas, Japonijos imperatorius Akihito su žmona Michiko, Belgijos karališkoji pora, Švedijos karalienė.

       Ekspozicijoje nemažai daiktų, kuriuos galima vadinti nematytais ar net visiškai užmirštais. Tai 18-19 amžių  karietų barai,  sidabrinės ir pasidabruotos gabalinio cukraus skaldymui skirtos žnyplės, porcelianinis arbatos servizas Tet-a -Tet iš Prūsijos, buljonetė. Dėmesio verti  – virdulys arbatai su karališka karūna ir herbais, 1897 m. Carinėje Rusijoje „Kalčugino“  manufaktūroje pagaminta rankinė kavamalė,  1779 – ųjų m. alavinis dubuo ir daug kitų eksponatų. Tarp jų ir keli leidiniai, iš tūkstantinės  Muziejaus  kulinarinių knygų kolekcijos. Norėtųsi paminėti – „ Gospodyni Litewska“. Muziejus yra surinkęs visus šios knygos leidinius nuo 1821 m. iki 1936 m. Eksponatų eksponatas- Vilniaus gyventojo Ivano Janovičiaus  1874 m. pajamų ir išlaidų, ranka rašyta, užrašų knygutė. Joje aprašyta kiek jis išleido kapeikų maistui, žvakėms, tabakui, tarno išlaikymui, degtinei, kam kiek paskolino.

     Ekspozicija veiks iki gruodžio 31 d.

      Parodos organizatorius – projekto „ Rokiškis -Lietuvos kultūros sostinė 2019 “ ambasadorius  Vaclovas Kontrauskas.

 Parodos rėmėjai: UAB IDA BASAR, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, laikraštis“Gimtasis Rokiškis“, juvelyras Kazimieras Simanonis, stiklo menininkas Remigijus Kriukas.

            Parodos draugas – Lietuvos muziejų asociacija.