2018 metai

Asociacija sukūrė eko ženklinimo sistemą paveldo ojektuose įsikūrusiems viešbučiams ir restoranams Joint eco sign for Lithuania‘s and Latvia‘s restaurants and hotels in cultural objects pagal 2014-2020 m. INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos programą

2018 07 12

 

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija drauge su Latvijos viešbučių ir restoranų asociacija sukūrė eko ženklinimo sistemą kultūros paveldo objektuose įsikūrusiems viešbučiams ir restoranams. Sistema sukurta vykdant projektą Joint eco sign for Lithuania‘s and Latvia‘s restaurants and hotels in cultural objects pagal 2014-2020 m. INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos programą. Projekto Nr.   LLI-064, JESLL


Projekto lėšomis 2017-2018 metais buvo sukurta vieninga ekologinių viešbučių ir restoranų, įsikūrusių paveldo objektuose, ženklinimo sistema, kuri, pasitelkus eksperto iš Švedijos Jan Peter Bergvist patirtį, buvo išbandyta Lietuvoje ir Latvijoje.  Verslo atstovams, įsikūrusiems paveldo objektuose, 2018m gegužės men. taip pat buvo surengti darnaus turizmo verslo mokymai.

Sukurtą eko ženklinimo sistemą sudaro 11 darnaus turizmo versle svarbią vietą užimančių aspektų. Viešbutis arba restoranas, norintis tapti eko ženklo sistemos dalyviu,  pirmaisiais metais turi privalomai   atitikti 42 privalomus kriterijus iš  126. Po dviejų metų, skatinant verslą ir toliau laikytis eko ženklo sistemos principų, yra privaloma atitikti papildomai bent du kievieno principo kriterijus.

Eko ženklinimo kriterijai lietuvių kalba.

Į projekto veiklas aktyviai įsitraukė ir verslas -20 gražiausių, istoriškai ir kultūriškai įdomių paveldo statinių Latvijoje ir Lietuvoje, kuriuose galima rasti veikiantį viešbutį arba restoraną.

Eko ženklinimo sistemos sukūrimo veiklose Lietuvos ir Latvijos asociacijoms talkina ekspertas iš Švedijos, p. Jan Peter Bergkvist, kuris turi patirties dirbant su  "Nordic Swan" ekologiniu ženklu, kitais Europos ekologinio ženklinimo vardais ir sistemomis, skirtomis viešbučiams ir restoranams, kultūros paveldo objektams.  P. Jan Peter Bergkvist su dideliu entuziazmu sutiko konsultuoti šį projektą, nes jo žodžiais tariant, pasaulyje ir Europoje yra tikrai daug gerai atpažįstamų darnaus ir ekologinio verslo ženklų, tačiau idėja apjungti tvarųjį turizmą ir paveldą yra tikrai unikali, todėl jis tiki šio projekto sėkme. Darnaus turizmo aspektai tampa vis reikšmingesni ir svarbesni svetingumo verslui.   Yra labai reikšminga, kai verslas savo lėšomis ne tik atstato ir atgaivina  paveldo objektus , bet ir prisideda prie šių objektų išsaugojimo, prieinamumo ir patrauklumo turistams.

 

Projektą Joint eco sign for Lithuania‘s and Latvia‘s restaurants and hotels in cultural objects pagal 2014-2020 m. INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos programą vykdo Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija ir Latvijos viešbučių ir restoranų asociacija.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. Projekto biudžetas 51 617, 51 Eur.

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Kontaktinis asmuo projekto įgyvendinimo klausimais:

Projekto vadovė Eglė Ližaitytė  info@lvra.lt, 8 686 51148

Informacija apie programą: www.latlit.eu