Projektai

Asociacija pradėjo vykdyti projektą Joint eco sign for Lithuania‘s and Latvia‘s restaurants and hotels in cultural objects pagal 2014-2020 m. INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos programą

2017 06 01

 

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija drauge su Latvijos viešbučių ir restoranų asociacija pradėjo vykdyti projektą Joint eco sign for Lithuania‘s and Latvia‘s restaurants and hotels in cultural objects pagal 2014-2020 m. INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos programą  


Projekto lėšomis 2017-2018 metais kursime vieningą ekologinių viešbučių ir restoranų, įsikūrusių paveldo objektuose, ženklinimo sistemą, šią sistemą išbandysime praktiškai, viešinsime šių objektų paslaugų teikimą bei kursime bendrus Latvijos-Lietuvos ekologinio turizmo maršrutus.

Į projekto veiklas aktyviai įsitraukė ir verslas -20 gražiausių, istoriškai ir kultūriškai įdomių paveldo statinių Latvijoje ir Lietuvoje, kuriuose galima rasti veikiantį viešbutį arba restoraną.

Eko ženklinimo sistemos sukūrimo veiklose Lietuvos ir Latvijos asociacijoms talkina ekspertas iš Švedijos, p. Jan Peter Bergkvist, kuris turi patirties dirbant su  "Nordic Swan" ekologiniu ženklu, kitais Europos ekologinio ženklinimo vardais ir sistemomis, skirtomis viešbučiams ir restoranams, kultūros paveldo objektams.  P. Jan Peter Bergkvist su dideliu entuziazmu sutiko konsultuoti šį projektą, nes jo žodžiais tariant, pasaulyje ir Europoje yra tikrai daug gerai atpažįstamų darnaus ir ekologinio verslo ženklų, tačiau idėja apjungti tvarųjį turizmą ir paveldą yra tikrai unikali, todėl jis tiki šio projekto sėkme. Darnaus turizmo aspektai tampa vis reikšmingesni ir svarbesni svetingumo verslui.   Yra labai reikšminga, kai verslas savo lėšomis ne tik atstato ir atgaivina  paveldo objektus , bet ir prisideda prie šių objektų išsaugojimo, prieinamumo ir patrauklumo turistams.